26 Srp

Další 2 cenné kovy v podání atletek Kacanu a Jakschové na ME v Berlíně a rozšíření sbírky medailí pro ČR na 10!

Čeští atleti nám přinášejí obrovskou radost. Další (již pátý) den na atletickém ME v Německu byl již tradičně velice úspěšný! Den 5 začínal až odpoledním program, takže byl dostatečný čas na svalovou regeneraci pro naše sportovce, zejména pak pro Terku Jakschovou, která po skvělém druhém místě ze 100m sprintu z předešlého dne závodila v běhu na 200m. Samotný závod ve sloučených kategoriích T45-47 byl velice zajímavý, avšak podmínky nebyly ideální – vůbec poprvé se v Berlíně ochladilo a začalo drobně mrholit. Terka ovšem vše zvládnula na výbornou a doběhla na třetím místě s časem 27,32s. Stala se tak, společně s Evou Datinskou, jedinou dvojnásobnou medailistkou z tohoto Mistrovství Evropy!

V podvečer se na svůj výkon připravovala také Eva Kacanu – nejzkušenější členka výpravy, která se na závod ve vrhu koulí (kategorie F54) velmi těšila a není žádným tajemstvím, že usilovala o medailové pozice. Ani Eva se vysokých očekávání nezaleknula a vybojovala pro ČR další cenný kov – krásné třetí místo! Eva přiznala, že s výkonem nebyla úplně spokojená (5,02m), ale je ráda, že to stačilo na zisk bronzu.

Poslední den závodů měl pouze jediného zástupce ČR – Aničku Luxovou (Spastic Handicap), která se v 16:48 poprala v běhu na 200m v kategorii T35 o co nejlepší výsledek, což se jí také podařilo, když doběhla na pěkném čtvrtém místě.

Mirka Obrová (F56), která měla poslední den ME soutěžit ve vrhu koulí, nakonec ze zdravotních důvodů bohužel nestartovala. Ze stejných důvodů včera nenastoupil do závodu vrhačů ani Dušan Ščambura.

Celkový dojem z letošního Mistrovství Evropy v atletice, které právě skončilo, nemůže být jiný, než nesmírně pozitivní! Málokdo čekal, že výprava atletů, byť poměrně početná, přiveze 10 cenných kovů. Shrňme si naposledy finální 10-ti medailovou sbírku ČR:

Stříbrné medaile: Datinská (2x – koule, disk), Jakschová (100m sprint), Mošovská (oštěp), Kisý (koule)

Bronzové medaile: Luxová (koule), Jakschová (200m spirnt), Nováková (disk), Muziková (kuželka), Kacanu (koule)